U četvrtak, 25. lipnja 2026. godine, mons. Vjekoslav Huzjak, biskup bjelovarsko-križevački, predvodio je euharistijsko slavlje povodom 40. obljetnice prezbiterskog ređenja.
Slavlje je okupilo generaciju svećenika koji su 1986. godine po rukama kardinala Franje Kuharića, danas sluge Božjega, zaređeni za prezbitere.
Na početku slavlja biskup Vjekoslav izrazio je radost zbog zajedničkog susreta i proslave ove značajne obljetnice. Istaknuo je kako Bog po različitim službama i poslanjima u Crkvi djeluje u svijetu na spasenje ljudi te kako svaki svećenik svojim služenjem pridonosi izgradnji Crkve.
Pozvao je vjernike da mole za svećenike kako bi ostali vjerni svome pozivu i službi naviještanja Evanđelja te kako bi primjer njihova života i pastoralne zauzetosti bio poticaj mladima za odaziv na duhovni poziv.
Nakon euharistijskog slavlja uslijedili su zajednički objed i bratsko druženje. Susret je bio prilika za obnovu zajedništva među svećenicima koji djeluju u Bjelovarsko-križevačkoj biskupiji, Zagrebačkoj nadbiskupiji, Varaždinskoj biskupiji, Sisačkoj biskupiji te u hrvatskim katoličkim misijama u Njemačkoj.







